Ваша заявка принята

В течении 3-12 часов на указанный емаил мы отправим реквизиты для оплаты.
Ожидайте, мы обязательно с вами свяжемся!

Мен салат жасаймын

Казахстан, Северо-Казахстанская область, Жамбылский район, с. Благовещенка

Благовещенская средняя школа №1

Учитель казахского языка и литературы

Ипова Жулдыс Сериковна

7-БӨЛІМ: ТАҒАМ ЖӘНЕ СУСЫН                      6-САБАҚ

Тақырыбы: Мен салат жасаймын Мектебі: №1 Благовещенка орта мектебі
Күні, айы: Мұғалімнің аты-жөні: Ипова Жулдыс Сериковна
1-сынып Сабаққа қатысқан оқушылар саны: Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:
Оқу

бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.2.4.1. Шағын мәтінді/ қарапайым оқиғаларды мазмұндау.

1.1.3.1. Тыңдаған мәтін мазмұны бойынша мұғалімнің көмегімен сұрақтарға жауап беру, сәйкес иллюстрация / суреттер / сызба таңдау.

1.3.2.1. Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну.

Сабақ мақсаты Барлық оқушылар:

Көкөністерді атай алады, салат жасау үшін қандай

көгөністер қажет екенін айта алады, оларды көгөністер арасынан

таңдай алады.

 

 

Оқушылардың басым бөлігі:

Тақырып бойынша белсенді лексиканы қолдана алады, өз қалауы бойынша ерекше ас мәзірін (салат) жасай алады.

 

 

Кейбір оқушылар:

Көгөніс атауларын толықтыра алады, сабақта үйренген құрылымдық үлгілерді өмірлік жағдаяттарда еркін қолдана алады.

Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері Жоспарланған жұмыс Ресурстар
Сабақтың басы (2-5 минут) МК Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру.

Шаттық шеңбері.

Қайырлы күн, досым,

Қайырлы күн болсын.

Сәрсенбінің сәті

Сәттілікке толсын!

Біздің алар бағамыз,

Кілең бестік болсын!

Интербелсенді тақта

Өлең жолы

 

  Ұйымдастыру кезеңі

а.Кезекшімен әңгіме

б.Музыка әуенің тыңдау арқылы сабаққа кіріспе жасау, мақсатын айту.

 

Музыка

 

  Фонетикалық шынықтыру.

-Қазір біз сендермен фонетикалық шынықтыруды жүргіземіз.

-Бұл жұмыс түріне қандай критерий қоя аламыз.

-дұрыс айту

-дыбысты дұрыс дыбыстау

-дұрыс оқу

-сөз ішінде айтылуы

Һ-дыбысын қайталау

Һа, һо, һи, оһ, уһ,

Қаһарман, айдаһар, жиһаз, гауһар.

 

Тақтада

Фонетикалық шынықтыру

 

  -Балалар, мына суреттерге қараңдаршы қай сөздерде «һ» дыбысы кездеседі?

-Дұрыс

-Балалар,бұл жұмысты қалай бағалайсыңдар?

-Балалар, сендер жақсы жұмыс істедіңдер, барлық тапсырманы дұрыс орындадыңдар. Келесі жұмысты одан да жақсы істеуге тілеймін?

 

Суреттер

Қияр, жиһаз, қызанақ, айдаһар, орамжапырақ, пияз,сәбіз, картоп

  -Балалар, ал қалған суреттерде нелер бейнеленген? Бір сөзбен қалай атаймыз?

-Дұрыс «көкөністер».

-Бұл көкөністерден не жасауға болады?

-Сабақ соңында осыны біз анықтаймыз.

 

 
  Жұптық жұмыс.

Алдарында сөздер жатыр.

-Бұл сөздерді сәйкестендіріңдер

-Бұл жұмысқа қандай критерий қоя аламыз?

-дұрыс аудармасын табу

-дұрыс дыбыстау

Қияр-огурец, орамжапырақ-капуста, қызанақ-помидор,пияз-лук, сәбіз-морковь, картоп-картошка, керек-нужно,жасаймын-готовлю,жеймін-ем.

 

Тақтада сөздер берілген. Сәйкестендіру.
Сергіту сәті «Көңілді күн» Видио
 

Тыңдалым

 

 

 

 

 

Жазылым.Айтылым.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тыңдалым. Оқылым.Тілдесу.

1-тапсырмада берілген көгөніс атауларына аударады. Оларды (көкөністерді) суреті бойынша атау, қайталау жұмыстары жүргізіледі.

Мәтінді тыңдайды.

Сөздік жұмысы

Қандай жаңа сөздер естідіңдер?

6-жұмыс түрі.Топтық жұмыс

Топ ережесі қандай?

Топта міндетті түрде кім болу крек?(Спикер, уақыт бақылаушы)

1-топ. Тыңдалған мәтін бойынша постер құрайды.

 

Сен не жасайсың?
Мен салат жасаймын.
Ма…ан с…б…з және орамжап…рақ керек.
О-о-о!

Мен салат жейм…н.

 

2-топ. Сұраққа жауап береді.

Сен не жасайсың?

Мен  жасаймын.

Саған не керек?

Маған  керек.

Екі топ бір-бірін бағалайды.Стикерлер жапсырады.

Осы жұмысты бағалау үшін қандай критерий қолданамыз.

Бағалау парағы

Критерийлрі 1-топ 2-топ
Мәтінді кезеңімен дұрыс құрады.    
Сөздердегі әріптерді дұрыс жаза алды.    
Тыңдаушыларды қызықтыра алды.    
Берілген уақытта топ жұмысын аяқтады    

-Балалар, бұл жұмысты өте жақсы орындадыңдар.

Жұптық жұмыс

Диалогты тыңдаймыз,оқимыз, ортаға шығым сұхбаттасамыз.

Қандай жаңа сөздер естідіңдер?

Дайын-готов

Дәмді-вкусный

-жақсы баға алу үшін қандай критерий қоямыз?

-дұрыс оқу,сөйлеу

-дұрыс дыбыстау

-бірігіп жұмыс істеу

 

 

 

 

 

 

 

 

Суреттер, қима қағаздар,бағалау парақтары, стикерлер

  -Енді, балалар, әр топ келесі топқа сұрақтар қояды.

-Бұл жерде қандай критерий қоямыз?

-сұрақты дұрыс қою

-дұрыс жауап беру

-қызықты сұрақ

 
Кері байланыс -бүгін не туралы сөйлестік?

-Басты кейіпкері кімдер?

-Кімге қай кейіпкер ұнады? Несімен?

-Бұл ертегі екенің қайдан білдің?

 
Сабақтың соңы (Қ) Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады.

 

Түсіндім         сұрағым бар          түсінбедім

 

 
Қосымша ақпарат
Қорытындылау Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.
1. Сабақ барысына өзгертулер енгіздіңіз бе? Неге?

2. Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?

 
Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе не?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?

1:

2:

Ссылка на материал: https://yadi.sk/i/rUPfwtBR3Gixa3

(Просьба не дублировать сообщения, мы отвечаем в течении 1-3 часов)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *