«Қызыл кітапқа» енген жануар
Ибраева Айгуль Шахимовна
учитель казахского языка и литературы
КГУ «Бастомарская средняя школа»
с. Бастомар, Северо-Казахстанская область, Казахстан
«Қызыл кітапқа» енген жануар ______________
Бөлім |
Биоалуантүрлілік. Жойылып бара жатқан жануарлар мен өсімдіктер | |
Ппедагогтың аты — жөні |
| |
Күні | ||
Сынып: 8 | Қатысушылардың саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Қызыл кітапқа» енген жануар | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.4.4.1 –тақырып бойынша мәліметтерді жинақтап, эссе жазуда тиімді қолдану |
Сабақ барысы
Әрекеттер тәртібі | Ресурстар (Мұғалім толтыру керек) | Орындалуы 10 балл |
Біл |
1-тапсырма Жазылым. 6-тапсырма.
Мәтіндегі жануарлардың
ұқсастығы мен ерекшеліктерін Венн диаграммасы арқылы салыстырыңдар.
Елік
Құлан
Айтылым. 2-тапсырма. Берілген тұжырымдарға келісетін, келіспейтіндеріңді айтып, алдымен өз жұбыңмен, кейін топта талқылаңдар. Тұжырымдар Келісемін Келіспеймін Жануарларды қорғауға алу керек. Оларды қорғай алмайсың, оларға еркін өмір керек. Мен де жануарлардың өміріне жауаптымын. Аң-құстарға қиянат жасағандарды жазалау керек. | 2 балл 2 балл |
Орында | Жазылым. 8-тапсырма Сұраулы болымсыздық, нақты демеулік шылаулардың тиістісін қойып, сөйлемдерді толықтырыңдар. Жануарларға қиянат жасамаған дұрыс (ғой,қой). Қорықта қоқиқаз (тұрмақ, ғана) сарышұнақ та жоқ екен. Атам бұл қыста құндыз да, борсық та ұстаған (ді, ды, ты). | 2 балл |
Жауап бер | 3- тапсырма. Жазылым. 9-тапсырма «Жануарларды қорғаудың маңызы» деген тақырыпта эссе жазыңдар. Талаптары: нақты айқындалған кіріспе, негізгі бөлім мен қорытынды бөлімнің болуы;тақырыптан ауытқымау;өмірмен байланыстыру;өзіндік тың пікірлер келтіру;баяндау стилі нақты болу;мақал- мәтелдер мен тұрақты тіркестерді орынды қолдану;көлемі 60-80 сөзден тұру. | 4 балл |