Ұ.Есдәулет «Қара пима» поэмасы
Ибраева Айгуль Шахимовна
учитель казахского языка и литературы
КГУ «Бастомарская средняя школа»
с. Бастомар, Северо-Казахстанская область, Казахстан
Сабақтың тақырыбы: Ұ.Есдәулет «Қара пима» поэмасы (екінші сабағы)
Сабақтың барысы:
Бөлім: Әлеуметтік теңсіздік: адам құқықтары және көмек | ||||
Күні: | ||||
Сынып:10 (мектеп баспасы) | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||
Сабақтың тықырыбы: Ұ.Есдәулет «Қара пима» поэмасы(екінші сабағы) | ||||
Сабақтың мақсаты: 10. 2. 2. 1 ғылыми-көпшілік және публицистикалық мәтіндерге сүйеніп, монолог және диалог құрау, сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын орынды қолданып, тыңдаушыға әсер ету; | ||||
Сабақтың кезеңі/уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы | Оқылым. Айтылым. 1-тапсырма Мәтінді рөлге бөліп оқыңдар. Оқиғаға арқау болған негізгі мәселені анықтаңыздар. | Мәтінді рөлге бөліп оқиды. Оқиғаға арқау болған негізгі мәселені анықтайды. | Мұғалім оқушылардың жауабына қарай бағалайды. | Слайд |
Сабақтың ортасы | Оқылым.Айтылым. 2-тапсырма. Баланы интернатқа не үшін бермек болды? Әкесінің жасаған ісіне не айтар едіңіздер? Өмірде осындай жағдайлар кездесе ме? Айтылым. 3-тапсырма Мәтіннен кейіпкерлердің эмоциясын білдіретін сөздерді тауып, талдаңыздар. Жазылым. 8-тапсырма «Зиянды әдеттер зардабы» тақырыбына постер қорғаңыздар. | Мәтінді түсініп оқып, тезистік жоспар құрады. Мәтіннен кейіпкерлердің эмоциясын білдіретін сөздерді тауып, талдайды. «Зиянды әдеттер зардабы» тақырыбына постер қорғайды. | Оқушылар сыныптастарының жауабын тыңдай отырып бірін-бір бағалайды. Мұғалімнің бағалауы жүзеге асады. Басбармақ | |
Сабақтың соңы | Жазылым. 4-тапсырма «Қазіргі қоғамда жаыс үлкендердің өзінен кіші балаларға әлімжеттік жасау жағдайлары кездесе ме?» деген сұрақ бойынша шағын мәтін жазыңыздар. | «Қазіргі қоғамда жаыс үлкендердің өзінен кіші балаларға әлімжеттік жасау жағдайлары кездесе ме?» деген сұрақ бойынша шағын мәтін жазады. | Смайликтер |