Краткосрочное планирование по казахскому языку на тему “Сыйлықтар”
Казахстан,Северо-Казахстанская область,Кызылжарский район
Боголюбовская средняя школа
Учитель казахского языка и литературы
Сагандыкова Зайни Кемаловна
Мақсаты | 1) сыйлықтар туралы мәлімет пен тұйық етістік туралы түсінік беру;
2) тақырыпқа қатысты сөздермен танысып, күнделікті өмірде орынды қолдануға үйрету; 3) сыйлық тарту айырмашылықтары туралы айту. |
Оқыту нәтижесі | Тұйық етістіктің септелуін,тәуелденуін, жалпы тұйық етістіктің түрленуін біледі |
Әдіс-тәсілдері | Миға шабуыл, қызығушылықты ояту,топтық жұмыс, жеке жұмыс, ой толғаныс. |
Сабақ түрі | Аралас сабақ / баяндау, сұрақ-жауап/ |
Көрнекі құралдар | Сөздер, кесте, А4 қағаздары |
Негізгі ресурстар | Оқулық, «Қазақ тілі мен әдебиеті орыс мектебінде» журналы, интернет материалдары |
Негізгі идеялар | «Сыйлықтар» сөзіне ассоциация құру, сөздер құрас-тыру, мәтінді талқылау, сұрақтар қою. |
Қамтылған модульдар
|
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыдан ой-лауға үйрету, оқудағы басқару, көшбасшылық, ОүБ және оқуды бағалау.
|
Іс-шаралар | Диалог, кері байланыс, топтық жұмыс |
Сабақ барысы
Кезеңдері | уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Ұйымдастыру
Топтарға бөлу |
2 мин |
Ынтымақтастық атмос-ферасын құру. Шаттық шеңберіне оқушы- ларды шақырамын.
Допты бір-біріне беру арқылы жақсы тілектер айтқызу. Түстер арқылы топқа бөлу |
Амандасу
Амансың ба, алтын Күн?! Амансың ба, көк Аспан?! Амансың ба, Жер-ана?! Амансың ба, достарым?! Сіздерді көрсем қуанам! Жылы тілектер айтады, түстерге байланысты топқа бөлінеді. |
Білу |
4 мин |
Миға шабуыл, ассоциация жасау, сөздер құрастыру | «Сыйлықтар» сөзіне ассо-циация жасайды, сөздер құ-растырады |
Түсіну
Қолдану
Сергіту сәті |
15 мин
6 мин
2 мин |
Мағынаны тану, мәтінмен топтық жұмыс ұйымдастыру
жұптық жұмыс , зерттеушілік диалогқа шақыру «Жұмыр қылыш» бейнеролигі арқылы билетіп, көңіл күйін көтеру |
Джигсо 1-әдісімен мәтінді топта, ұжымда талқылау.
Әр топ мәтін бойынша бір-біріне сұрақтар қояды
Оқушылар билеп, сергиді |
Талдау | 7 мин
|
Жеке жұмыс орындату
«Кім жылдам?» ойынын ұйымдастыру |
Оқушылар жеке тапсырма-лар орындайды, көшбасшы-лар топ мүшелерінің жұмы-сын тексереді. |
Жинақтау | 5 мин
|
Ой толғаныс. Жаңа сөздерді қатыстырап, сөйлемдер құ-растыртамын. | Жаңа сөздермен сөйлемдер құрастырады. Топтар бірін-бірі бағалайды. |
Бағалау | 3 мин | Стикерлер таратылып бері-леді, алған әсерлерін жазып, тақтаға іледі, кері байланыс | Бірін-бірі бағалайды. |
Үй тапсырмасы | 1 мин | Сөздерді жаттау, ережемен танысу, есте сақтау. Сөздер-мен сөйлемдер құрастыру | Күнделікке үй тапсырмасын жазады. |