Краткосрочный план урока “Can your friend play the dombyra?”
Казахстан,Алматинская область, Аксуский район
КГУ “Матайская средняя школа”
Учитель английского языка
Мерекенова Меруерт Серикболовна
Сілтемелер: References: |
Жалпы білім беретін мектептің 5 – сыныбына арналған оқулық Т.Аяпова,З.Әбілд Textbook for the 5th form of comprehensive school/ T.Ayapova, Z.Abildaeva – Almaty: Atamura 2016; Handbook for teacher. |
||
Сабақтың мақсаты: Aims of the lesson: |
Оқушыларға can модальды етістігін қолдануды уйретіп, түсіндіру. Оқушылардың ойлау,сөйлеу және есте сақтау қабілеттерін дамыту.
Жаңа тақырыпты түсіндіре отырып ағылшын тіліндег тақырыпқа байланысты жаңа сөздерді таныстыру; Сөздерден сөйлем құрап,оларды өмірде пайдалануды үйрету |
||
Оқытудың міндеттері: Objectives of the lesson: |
Оқып отырған тіл құралдарын пайдаланып проблемалық тәсілдерді шешудіқалыптастыру;
Оқушылардың шет тілін меңгеруде өзін–өзі бағалау іскерліктерін қалыптастыру, өз ісінеталдау жасау, өзін–өзі бағалау, білім алуға талпыну. Тілін оқып отырған ел мен өз елінің мәдениет диалогы ретінде қабілеттерін дамыту |
||
Оқытудың нәтижелері: Learning outcomes: |
Өз беттерімен кез–келген тапсырмаларды орындай білуге үйренеді.Жаңа сөздерді үйреніп,оларды өмірде қолдана алады. |
||
Сабақтың барысы Procedure of the lesson |
|||
Сабақтың кезеңдері |
Уақыт |
Мұғалімнің іс – әрекеті |
Оқушының іс – әрекеті |
Ұйымдастыру кезеңі Organization moment |
2 мин |
Good morning! How are you? Who is on duty today? Who is missing? |
Good morning! We are fine! Thank you! Кім сабакта жоқ екенін хабарлау |
Психологиялық көңіл –күй Psychological mood |
3 мин |
Мұғалім балаларға стикерлерди таратып,стикерге қошемет создерді жазып бір-біріне беруге ұсынады. Мысалы: «You arebeautiful pretty I like your earrings т.б. |
Стикерлерге қошемет сөздерді жазып, бір-біріне беріп жазылган сөздерді оқиды. |
Оқушыларды топқа бөлу Division into groups |
3 |
Балалаға жемістер,көкөніс |
Корзинадан қарамай карточкаларды алып бөлінеді |
Үй тапсырмасын тексеру Checking up home work |
2 мин |
үй тапсырмасы ж. б. |
Бірге тексеру |
Миға шабуыл Brainstorming |
i can do anything video for children |
https://www.yout |
|
Қызығушылықты ояту Стадия вызова Evocation |
Жаңа тақырыппен таныстыру, сөздікке жаңа сөздер жазу. Тапсырмалар беру. Интерактивтік тақтамен жүмыс жасау. |
Can [kæn] – істей алу
Can you play? – Сен ойнай аласың ба? The guitar [gi’ta:] – гитара A school orchestra [sku:l ‘ɔ:kistrə] мектеп оркетрі Instruments – аспаптар The violin [,vaiə’lin] – скрипка The flute [flu:t]-флейта The dombyra [dom’bra]-домбыра The cello [‘tʃeləu]-виолончель The piano [pia’nəu]-пианино Positive Negative I can speak English I can’t speak English. He can speak English He can’t speak English. She can speak English He can’t speak English. We can speak English We can’t speak English. They can speak English They can’t speak English. You can speak English You are can’t speak English.
|
|
Сергіту сәті Physical drill |
3 мин |
Музка қосып бірге қозғалу жаттығу жасау |
Бәрі бірге түрып жаттығуды орындайды. |
Мағынаны ашу Realization of mening. |
4 мин |
Сұрақ-жауап |
|
Ой толғаныс Reflection |
4 мин |
Әр окушыға кесте беріледі. |
Кестедегі дискрипттор бойынша не үйренгенін,қиынд |
Бағалау Assessment |
3мин |
Топтарға кесте таратылады. |
Дескриптор бойынша топтар бір бірін бағалайды. |
Үй тапсырма Giving home task |
1мин |
11 ж 67 б |
Ссылка на материал:https://yadi.sk/i/JuqXULFSxFyxU