Мен салат жасаймын
Казахстан, Северо-Казахстанская область, Жамбылский район, с. Благовещенка
Благовещенская средняя школа №1
Учитель казахского языка и литературы
Ипова Жулдыс Сериковна
7-БӨЛІМ: ТАҒАМ ЖӘНЕ СУСЫН 6-САБАҚ
Тақырыбы: Мен салат жасаймын | Мектебі: №1 Благовещенка орта мектебі | ||||||||||||||||||||||||
Күні, айы: | Мұғалімнің аты-жөні: Ипова Жулдыс Сериковна | ||||||||||||||||||||||||
1-сынып | Сабаққа қатысқан оқушылар саны: | Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: | |||||||||||||||||||||||
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1.2.4.1. Шағын мәтінді/ қарапайым оқиғаларды мазмұндау.
1.1.3.1. Тыңдаған мәтін мазмұны бойынша мұғалімнің көмегімен сұрақтарға жауап беру, сәйкес иллюстрация / суреттер / сызба таңдау. 1.3.2.1. Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну. |
||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты | Барлық оқушылар:
Көкөністерді атай алады, салат жасау үшін қандай көгөністер қажет екенін айта алады, оларды көгөністер арасынан таңдай алады. |
||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі:
Тақырып бойынша белсенді лексиканы қолдана алады, өз қалауы бойынша ерекше ас мәзірін (салат) жасай алады. |
||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар:
Көгөніс атауларын толықтыра алады, сабақта үйренген құрылымдық үлгілерді өмірлік жағдаяттарда еркін қолдана алады. |
||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңдері | Жоспарланған жұмыс | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы (2-5 минут) | МК Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру.
Шаттық шеңбері. Қайырлы күн, досым, Қайырлы күн болсын. Сәрсенбінің сәті Сәттілікке толсын! Біздің алар бағамыз, Кілең бестік болсын! |
Интербелсенді тақта
Өлең жолы
|
|||||||||||||||||||||||
Ұйымдастыру кезеңі
а.Кезекшімен әңгіме б.Музыка әуенің тыңдау арқылы сабаққа кіріспе жасау, мақсатын айту.
|
Музыка
|
||||||||||||||||||||||||
Фонетикалық шынықтыру.
-Қазір біз сендермен фонетикалық шынықтыруды жүргіземіз. -Бұл жұмыс түріне қандай критерий қоя аламыз. -дұрыс айту -дыбысты дұрыс дыбыстау -дұрыс оқу -сөз ішінде айтылуы Һ-дыбысын қайталау Һа, һо, һи, оһ, уһ, Қаһарман, айдаһар, жиһаз, гауһар.
|
Тақтада
Фонетикалық шынықтыру
|
||||||||||||||||||||||||
-Балалар, мына суреттерге қараңдаршы қай сөздерде «һ» дыбысы кездеседі?
-Дұрыс -Балалар,бұл жұмысты қалай бағалайсыңдар? -Балалар, сендер жақсы жұмыс істедіңдер, барлық тапсырманы дұрыс орындадыңдар. Келесі жұмысты одан да жақсы істеуге тілеймін?
|
Суреттер
Қияр, жиһаз, қызанақ, айдаһар, орамжапырақ, пияз,сәбіз, картоп |
||||||||||||||||||||||||
-Балалар, ал қалған суреттерде нелер бейнеленген? Бір сөзбен қалай атаймыз?
-Дұрыс «көкөністер». -Бұл көкөністерден не жасауға болады? -Сабақ соңында осыны біз анықтаймыз.
|
|||||||||||||||||||||||||
Жұптық жұмыс.
Алдарында сөздер жатыр. -Бұл сөздерді сәйкестендіріңдер -Бұл жұмысқа қандай критерий қоя аламыз? -дұрыс аудармасын табу -дұрыс дыбыстау Қияр-огурец, орамжапырақ-капуста, қызанақ-помидор,пияз-лук, сәбіз-морковь, картоп-картошка, керек-нужно,жасаймын-готовлю,жеймін-ем.
|
Тақтада сөздер берілген. Сәйкестендіру. | ||||||||||||||||||||||||
Сергіту сәті | «Көңілді күн» | Видио | |||||||||||||||||||||||
Тыңдалым
Жазылым.Айтылым.
Тыңдалым. Оқылым.Тілдесу. |
1-тапсырмада берілген көгөніс атауларына аударады. Оларды (көкөністерді) суреті бойынша атау, қайталау жұмыстары жүргізіледі.
Мәтінді тыңдайды. Сөздік жұмысы Қандай жаңа сөздер естідіңдер? 6-жұмыс түрі.Топтық жұмыс Топ ережесі қандай? Топта міндетті түрде кім болу крек?(Спикер, уақыт бақылаушы) 1-топ. Тыңдалған мәтін бойынша постер құрайды.
2-топ. Сұраққа жауап береді. Сен не жасайсың? Мен жасаймын. Саған не керек? Маған керек. Екі топ бір-бірін бағалайды.Стикерлер жапсырады. Осы жұмысты бағалау үшін қандай критерий қолданамыз. Бағалау парағы
-Балалар, бұл жұмысты өте жақсы орындадыңдар. Жұптық жұмыс Диалогты тыңдаймыз,оқимыз, ортаға шығым сұхбаттасамыз. Қандай жаңа сөздер естідіңдер? Дайын-готов Дәмді-вкусный -жақсы баға алу үшін қандай критерий қоямыз? -дұрыс оқу,сөйлеу -дұрыс дыбыстау -бірігіп жұмыс істеу
|
Суреттер, қима қағаздар,бағалау парақтары, стикерлер |
|||||||||||||||||||||||
-Енді, балалар, әр топ келесі топқа сұрақтар қояды.
-Бұл жерде қандай критерий қоямыз? -сұрақты дұрыс қою -дұрыс жауап беру -қызықты сұрақ |
|||||||||||||||||||||||||
Кері байланыс | -бүгін не туралы сөйлестік?
-Басты кейіпкері кімдер? -Кімге қай кейіпкер ұнады? Несімен? -Бұл ертегі екенің қайдан білдің? |
||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы | (Қ) Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады.
Түсіндім сұрағым бар түсінбедім
|
||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||||||||||||||||||
Қорытындылау | Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||||||||||||||||||||
1. Сабақ барысына өзгертулер енгіздіңіз бе? Неге?
2. Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? |
|||||||||||||||||||||||||
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе не? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1: 2: Ссылка на материал: https://yadi.sk/i/rUPfwtBR3Gixa3 |