Ваша заявка принята

В течении 3-12 часов на указанный емаил мы отправим реквизиты для оплаты.
Ожидайте, мы обязательно с вами свяжемся!

Менің қонақтарым

Казахстан, Костанайская область, Карабалыкский район, с. Научное

Новостройская средняя школа

Учитель казахского языка и литературы

Аманова Бакыткуль Бакыткереевна

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: мәтін бойыншасұрақтарға жауап беру,, жаңа сөздерден сөйлем құрастыру. зат есім жалғауларындұрыс пайдаланып септік, тәуелдік жалғауларын құрастыра білу.

2.Дамытушылық: Оқушылардың ойлау, іздену, сөйлеу, жазу дағдыларын қалыптастыру, оқушылардың ой-өрісін дамыту.

3.Тәрбиелік: сыпайылыққа, сыйластыққа, құрмет көрсетуге, қамқор болуға үйрету.

Сабақтың көрнекілігі: грамматикаға байланысты карталар, фонетикалық жаттығу, карточкалар, көрнекілік –презентация, бағалау парағы.

Сабақтың әдіс-тәсілі: Диалогтік оқыту

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу

  • Сәлеметсіңдер ме?!
  • Қалдарыңыз қалай?
  • Бүгін сабақта кім кезекші? (Кезекші сабақты бастайды)
  • Бүгін нешесі?
  • Бүгін аптаның қай күні?
  • Осы қай мезгіл?
  • Осы қыс мезгілінің айлары қандай?
  • Қыста ауа райы қалай болады?

Мұғалім сөзі: -Балалар қараңыздаршы бізге кімдер келді?

  • Қане балалар, қонақтарымызға сәлем берейік.

Үлкендерге сіз.

Кішілерге сіз.

Сәлем бердік сіздерге,

Құрметпенен біз!

ІІ. Жаңа сабақ

-Балалар ең алдымен біз тілімізді жаттықтырайық

Фонетикалық жаттығу

І. Ым,ім,м

ІІ. Ың, ің,ң

ІІ. Ңыз, ыңыз ,іңіз

ІІІ. Сы,сі,ы,і

-Балалар сабақта не істейсіздер?

ІІІ. Тәртіп сақтаймыз-соблюдаем дисциплину

Бір-бірімізге көмектесеміз- помогаем друг-другу

Бір-бірімізді тыңдаймыз- слушаем друг-друга

Оқимыз-читаем

Жазамыз-пишем

Жаттаймыз-учим наизусть

Аударамыз- переводим

Сұрақ қоямыз- задаем вопросы

Үйренеміз- научимся

IY. Мұғалім сөзі: Балалар енді жаңа сөзге көңіл бөлейік

Жаңа сөз: жаттаймыз, дәптерге жазамыз, сөйлем құраймыз.(тақтаға)

Құттықтаймын- поздравляю

Сыйлық- подарок

Әкелді- принес(ла)

Қонақ- гость

Сыныптас- одноклассник

Көрші- сосед

Келді- пришел

  1. Мәтінмен жұмыс: (аударамыз, сұрақ қоямыз) 1-тапсырма 121 бет.

— Балалар, зат есімнің қандай жалғаулары бар?

Көптік Септік Тәуелдік Жіктік

— Балалар, қазақ тілінде қанша септік бар?

Ү. Бекіту (Септеу, тәуелдеу жұмысы) Бір-бірлерін тексереді.

І-топ «сыйлық»

ІІ-топ «қонақ»

Мюнстенберг әдісі : ( ойлау әдәсі, сөздік қорын дамытады, Әріптерден сөз құра (составить слово из букв)

Амтанвлсыйлықарстмранкодқонақцгарсдыжстьбщенармтлвлат

арсавыфкелдіорпавстмракөршіарджсымопрнетсыныптасңғгот

аостмьибкітапенгшщзрақметайттымтрапыуцйфясибюджьрлод

ҮІ. Сергіту сәті

Қонақтарға жұмбақ, жылдың төрт жыл мезгіліне байланысты «Бұл қай кезде болады?»

-Балалар, біз Қазақстанда тұрғандықтан қазақ халқының қандай салт-дәстүрін білесіздер?

Тілашар, Шілдехена, Қырқынан шығару, Тұсау кесу және т.б

Құт — прибыль

Арнайы қонақ- специальный гость

келген-пришедший

Жолаушы , құдайы қонақ- путник

Құрметті қонақ – уважаемый гость

Кісі-человек

Жақсылық, куаныш, сый- хороший, радость,подарок

Әкеледі- приносят

Қыдырма қонақ – неприглашенныйй гость

Қонақ – үйге құт әкеледі.
Жолаушы қонақ-“құдайы қонақ,

Тойға әдейі шақырылған қонақ “арнайы қонақ” олар құрметті кісілер. Құтты қонақсый, жақсылық, қуаныш әкеледі. «Қыдырма қонақ» үйлерді аралап жүретін қонақтар.

ҮІІ. Қорытынды

  1. Бүгін бізге кімдер келді?
  2. Бізге қандай қонақтар келді?
  3. Қонақ үйге не әкеледі?
  4. Арнайы қонақтар қандай кісілер?
  5. Қыдырма қонақ қандай қонақтар?

ҮІІІ. Бағалау.

Бағалау парағы «Блум таксономиясы» Білім игеруге бағытталған 6 қадам

Аты – жөні______________________________________________________________

Тапсырмалар

Этап урока

Білу (знание) Түсіну (Понимание) Қолдану (примнение) Талдау

(анализ)

Жинақтау

(синтез)

Бағалау

(оценка)

Сөздік
Есте сақтау
Сөйлем құрау,
Мәтін
Сұрақ қою
Карточка «+,-»
қорытынды
бағалау

Үйге тапсырма: Мәтінді әңгімелеу, септік жалғауларын қайталау

(Просьба не дублировать сообщения, мы отвечаем в течении 1-3 часов)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *