Урок казахского языка в 7 классе на тему «Достық»
Казахстан,Акмолинская область,Жаркаинский район
Зерноградская основная общеобразовательная школа
Учитель казахского языка и литературы
Ибраева Гулаим
Сілтеме: | Диалог арқылы сыни ойлауды дамыту. Мұғалімдерге арналған оқулық. 39-бет | |||||
Сабақтың тақырыбы: | Достық | |||||
Сабақтың мақсаты: | 1. Адамгершілік, сыйлау және дос болуды үйрену. | |||||
2 | Сабақтың түрі | Жаңа сабақ | ||||
3 | Сабақ қолданылатын әдіс-тәсілдер: | Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
1.Көшбасшылық.ҚРМ Гимні. 2.Шаттық шеңбері.Тренинг. 3.Үй тапсырмасын түстер арқылы тексеру. 4.Жаңа сабақ «Топтастыру» 5.Сергіту сәті. 6.Топтық жұмыс 7.Мақал жаттау (жарысы) 7.Кері байланыс парағын толтыру 8.Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.
|
||||
Сабақ көрнекілігі | Интер белсенді тақта,түрлі-түсті бояулар,стикерлер. | |||||
Күтілетін нәтиже: | Тақырыптың маңыздылығымен танысады, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, тапсырмалардыдұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыланады.Қазақ тілінде дұрыс сөйлеуге дағдыланады. Достык туралы мағлұмат алады. | |||||
Сабақ барысы: | 1.Ұйымдастыру кезеңі:Сәлемдесу.ҚРМ Гимні орындалады.
|
|||||
Психологиялық ахуалды қалыптастыру | Сыныпта ынтымақтастық атмосфераны қалыптастыру. -Балалар, айналамызда көңіл-күйі көтеріңкі, жақсы адамдардың болғанын бәріміз ұнатамыз. Жүректен-жүрекке, жылы лебіз білдіру. | |||||
Топқа бөлу | Түрлі –түсті шарлар арқылы бөлінеді. | |||||
Қызығушылықты ояту. | Өткен сабақтан не әсер етті.
Өзің қандай мәліметтер қосар едің? |
|||||
Үй тапсырмасын тексреу | 1 деңгей, өлең жаттау. | |||||
Миға шабуыл. | «Достық» (топтастыру) | |||||
III | Жаңа сабақ. | Ой қозғау сұрақтары L (тыңдалады)
Жаңа сөздермен танысайық,тізбектеп оқу. 1-тапсырма.(топпен жұмыс,диолог) 2-тапсырма. (жұппен жұмыс,жазылым,сөйлем құрастыру) 4-тапсырма .( класстер жасау, қорғау) |
||||
Сергіту сәті. | Музыка ырғағымен қимыл жасау.
«Қара жорға » биі. |
|||||
Топтық жұмыс. | Блум таксаномиясын қолдану. Төменгі, жоғарғы сұрақтарды қою. | |||||
Мақалды шектеулі уақыт арасында жатқа айтады. | ||||||
IV | Сабақты бекіту | Сұрақ-жауаптар.(Кубизм стратегиясы) | ||||
Үй тапсырмасы. | Сөздерге екпін қой. | |||||
V | Бағалау | Бағалау парақшалары арқылы бағалау | ||||
VII | Кері байланыс) | Бағалау парақшаларын толтыру.Смайликтер арқылы кері байланыс орнату. Сабақтан алған әсерін жазу. | ||||
(Рефлексия |
Екі жақты күнделік стратегиясы.
|