Ваша заявка принята

В течении 3-12 часов на указанный емаил мы отправим реквизиты для оплаты.
Ожидайте, мы обязательно с вами свяжемся!

Ғажайып қыс

Аймаханова Жанар Курмангалиевна
Преподаватель казахского языка и литературы
Средняя школа
г. Аксу, Павлодарская область, Казахстан

Қазақ тілі: Мұғалімнің аты-жөні: Аймаханова Ж.К.
Сынып: 4 «А» сынып
Бөлім атауы: Табиғат қызықтары
Сабақтың
тақырыбы

Ғажайып қыс

Жүзеге асатын оқу
мақсаттары

4.2.3.1. Белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті ( 4-
5сөйлем) баяндау, кері байланыс беру, сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын
келтіріп сөйлеу.

Сілтеме: Оқу бағдарламасы, «Қазақ тілі» оқулығы
Жетістік
критерийлері

Оқушының төмен жетістігі: тақырыпқа қатысты тыңдаған материалдың
мазмұнын түсінеді, қыс жайлы ақпарат бере алады.
Оқушының орташа жетістігі: тақырыпқа қатысты қысқа сөйлемдерді қолдану
арқылы ақпарат бере алады, қазақ тілінде қыс туралы айта алады.
Оқушының жоғарғы жетістігі: тақырыптың мазмұны бойынша жаңа
атауларды қатыстырып сөйлемдер құрай алады, тақырып аясында тілдік
қарым-қатынас құра алады.
Жаңа сөздер: Сырғанақ, мұзайдын, сүңгі
Сабақта
қолданылатын
материалдар:

Түрлі -түсті суреттер, маркер, мақта, ақ қағаз, интербелсенді тақта

Оқыту әдістері: «Ойлан, бірік, бөліс», « ой қозғау»
Дерек көздері: Әдістемелік құрал, дидактикалық материалдар, сөздік.

Тапсырмалар:Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:
Тапсырма Мұғалімніңіс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Сабақтың басы
топқа бөлу
Өткен сабақты
тексеру

Өткен сабақтың жаңа сөздерін
қолданып сөйлем құрастыру, мұғалім
сөз жасырады, сол сөзге сөйлем
құрастырып бір қадамға шығып
отырады. А,В,С тобы болып бөлінеді.

Оқушылар берілген сөздерге сөйлем
құрастырып, бір қадамға шығып отырады.
А,В,С тобы болып бөлінеді.
Мысалы:
/Қолғап/ Мен қыста қолғап киемін.
/Шана/ Мен шана тебемін.
/Тону/ Мен қыста тонамын. т б

Жаңа
тақырыпты
анықтау

1.жаңа тақырыппен танысу
Берілген көк қағазға пішіннің ішін ақ
матамен толықтырады, қиылған

Сұрақ –жауап.
Қандай сурет шықты? Бұл не?

суретті құрастырып, өздері әрі қарай
өрбітеді. Жаңа тақырыпқа шығады.
2.Жаңа сөздермен таныстырады,
аудармасын айтады. Оларды оқиды,
оқушыларға қайталатады.
«Дұрыс айт!» айдарында берілген
сөздерді дұрыс айтуға
машықтандырады, бірнеше рет
қайталатады.

Аққаланы қай мезгілде жасайды?
Қыс қандай болады? Сен үшін ғажайып қыс
деген не?
Мұзайдын –ледовый каток
Сырғанақ – горка
Сүңгі – сосульки

Сабақтың
ортасы

  1. Топпен жұмыс. Тапсырма
    А тобы. Қыс суретін пайдаланып,
    берілген сұрақтарды, тірек сөздерді
    қолданып, сөйлем құрастырады.
    В тобы.Шашылған сөздерді жинақтап,
    сөйлем құрастырады.
    С тобы. Сурет бойынша сәйкес
    келетін сөйлемдерді теріп жазады.
  2. Сергіту сәті. Қар лақтыру. Қыс
    мезгіліне қатысты сөздер мен
    сөйлемдерді естігенде қар лақтырады.

Бір –біріңе қар лақтырады.

Сабақтың соңы
Бекіту

Абай Құнанбаевтің « Қыс» өлеңін
тыңдап өз ойын айтады.

Бағалау Формативті бағалау «бес саусақ» тәсілі бойынша бағаланады.

VІ.
Үйгетапсырма

Өлеңді жаттап келу. « Қыс»

(Просьба не дублировать сообщения, мы отвечаем в течении 1-3 часов)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *