Ваша заявка принята

В течении 3-12 часов на указанный емаил мы отправим реквизиты для оплаты.
Ожидайте, мы обязательно с вами свяжемся!

Бурабай – Қазақстанның Швеицариясы

Казахстан, Карагандинская область, Абайский район, г. Абай
КГУ Школа-лицей №14
Учитель казахского языка и литературы
Оспанова Толкын Куанышевна
Грамматикалық бөлім Есімшенің түрлері
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Мақсаты: «Бурабай – Қазақстанның Швециариясы» тақырып  туралы білімдерін пысықтау; «Қазақстандағы сауықтары орындары» туралы сөйлемдер құру; Топта жұмыс жасауға дағдыландыру.
Міндеттері:

        

Ø  Тақырыптағы грамматикасын табу;

Ø  «Бурабай – Қазақстанның Швециариясы» туралы сөйлемдерді жаза білу;

Ø  Топта жұмыс жасауға дағдыландыру.

Қолданылатын модуль Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер: Диалогтік оқыту; Оқыту үшін бағалау; Оқытудағы АКТ пайдалану; Талантты және дарынды оқушыларды оқыту; Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу; Оқытуды басқару және көшбасшылық.
Қолданылатын

стратегиялар

Сұрақ қою техникасы. Түрткі сұрақтар, «Жүректен жүрекке», «Қара, жап, айт», «Мозайкалық Джиксо», Серігіту сәті: «Ғажайып бақ», «Жұптас, ойлан, бөліс», «Инсерт»,  «Қоржын, себет, еттартқыш», деңгейлік, жұптық, топтық оқыту, бағалау.
  Ресурстар  Интерактивті тақта, презентация, үлестірмелі қиынды, тапсырма парағы, сызба-кестелер, флипчарт, стикер, маркер,

бағалау кестесі  т.б.

Күтілетін нәтиже Ø  «Бурабай – Қазақстанның Швециариясы» туралы мәтінің мазмұнын түсінеді;

Ø   Сүйікті сауықтыру Бурабай орындарын  тандай біледі;

Ø  Сауықтыру орындары туралы ой – тұжырым жасайды, өзіндік баға береді, сұрақ қою дағдысы мен сөйлеу тілін жетілдіреді;

 

Сабақтың  барысы:
Сабақ кезеңдері Уақыт Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау Ресуртар
Кіріспе 5 мин

 

«Жүректен жүрекке»

Мақсаты: тұлға аралық  қарым – қатынас орнату;

Оқушыларды шеңберге құрғызып бір – бірінен қал жағдайын сұрау.

Амандасып, көңіл күй сұраймын, жағымды орта жасаймын;

 

Сыныпты  топқа бөліп, түрлі – түсті заколкамен оқушыларды бөлемін.

1 – топ «Білгір»

2 – топ  «.Тапқыр»

2 – топ «Шапшаң»

 

Психологиялық ахуал тудырады.

Оқушылар бір – біріне жақсы тілек білдіреді.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қалыптастырушы бағалау:

Ауызша мадақтау-

«Жақсы!», «Тамаша!»

 

«Бас бармақ»

«Бағдаршам»

Интербелсенді тақта,

Оқулық,

флипчарт,маркер, стикер, оқулық,

топ ережесі,

кубик

 

Топ ережесі

 

Ұйымшылдық

Белсенділік

Уақыт тиімділігі

Тәртіп

Жауапкершілік

Әркімнің пікірі құнды

Нәтижелі жұмыс

Тұсаукесер 6 мин «Қара, жап, айт»

Мақсаты: өз түсінгенін айту, қағаз бетіне түсіру, тақырыптың атын шешу.

 

Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстырылады.

 

Оқушыны тақырыптың мақсатын анықтауға, нені оқып – үйренуіне тарту.

Берілген тапсырма бойынша топтасып, іс – әрекетке түседі, топпен жұмыс жасайды.

Топтық ережесін сақтай біледі.

 

Оқушылар өз мақсаттарын білдіреді, бір — бірінің пікіріне сыйластықпен қарайды.

Оқушыларды мадақтап отырамын.

 

«Керемет!»

 

«Жарайсыңдар!»

 

 

 

 

 

Флипчарт, маркер
Негізгі бөлім 12 мин «Мозайкалық Джиксо»

Мақсаты: топқа тапсырмалар беру, суреттеу;

 

Мәтінді кезектесе оқи отырып, топтармен бөлісу,

1 – топ «Білгір» 3 деңгей

2 – топ  «Тапқыр»   2 деңгей

2 – топ «Шапшаң»   1 деңгей

 

Мұғалім түрткі сұрақтар қояды, 3 деңгейлік тапсырма бойынша үлестірме парақшаларды пайдалана отырып, берілген әр топқа деңгейлік тапсырман орындап, оны флипчартқа салып қорғатамын.

 

Серігіту сәті: «Ғажайып бақ»

Өздері ұнататын гүлдерін салады, бойларын жазады.

 

 

Мәтінді кезектесіп оқи отырып, топтармен бірлеседі, деңгейлік тапсырмадағы сұрақтарға жауап бере отырып өз ойын ортаға салу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гүлдерді қағаздармен кескіндеп бақты безендіреді.

 

Оқушылар жауабы тыңдалады, сызба кестеге стикер жапсырады.

Ауызша кері байланыс:

«Өте жақсы!»

Түстер (қызыл, сары, жасыл)

Ауызша мадақтау, смаликтер беру.

 

 

«Жақсы!» «Жарайсыңдар!»

 

Би клипі, флипчарт, маркер.
Қорытынды 15 мин «Жұптас, ойлан, бөліс»

стратегиясы

Мақсаты:

Оқушылардың бойында өз бетімен білім алу , өзін-өзі реттеу дағдыларын қалыптастыру;

Оқушыларға «Бурабай – Қазақстанның Швециариясы» тақырыбына сәйкес мәтін беріледі. Осы мәтінді оқи отырып, диалог құрастыру тапсырылады.

 

«Инсерт» әдісі

Мақсаты: мағынасы түсініксіз сөздерді табу;

 

Сөздікпен жұмыс жүргізу

 

«Бурабай – Қазақстанның Швециариясы» мәтінін өздері оқып, жұптаса, топтаса отырып, талдайды.

Топтан екі оқушы шығып, осы тапсырма бойынша құрастырған диалогті айтып шығады.

 

 

 

 

Оқушылар түсініксіз сөздерді аудармасымен жазып алады:

арқау — поддержка

әсіресе —  особенно

міндетті түрде — обязательно

машықтандырады — закаляет

әл – сила

Түстер (қызыл, сары, жасыл)

Ауызша мадақтау, смаликтер беру.

 

«Жақсы!»

«Жарайсыңдар!»

Электронды оқулық.

 

Смаликтер, постерлер

Интербелсенді тақта, сөздік

Рефлексия

 

3 мин «Қоржын, себет, еттартқыш» әдісі

Мақсаты: сабақтан алған әсерлерін білу, ескеру;

 

Бүгінгі сабақтан алған әсерлерін қоржынға, себетке, еттартқышқа бөліп жазу.

Қоржын: Сізге не ұнады? Өзіңізге не алдыңыз?

Себет: Сізге не түсініксіз? Тағы неге оралу керек?

Еттартқыш: Сізге не ұнаған жоқ? Сізге не түсініксіз болды?

Ойларын ұшқыр екен, мықтысыңдар!

 

Смаликтер, постерлер.
Бағалау 2 мин Оқушылардың қатысу деңгейіне қарай бағалау.

 

Оқушылар күнделіктеріне бағаларын қойғызады. Оқушыларды мадақтап отырамын.

«Керемет!»

«Жарайсыңдар!»

 

Смаликтер, постерлер.
Үйге тапсырма 2 мин Мәтінді мазмұндау, өздері жасаған қайырымдылық туралы жазып келу. Оқушылар мәтінді үйде оқып келеді. Оқушыларды мадақтап отырамын. Күнделік, тақта

Ссылка на материал: https://yadi.sk/i/Waf8gVQ03E3UNJ

 

(Просьба не дублировать сообщения, мы отвечаем в течении 1-3 часов)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *