Ваша заявка принята

В течении 3-12 часов на указанный емаил мы отправим реквизиты для оплаты.
Ожидайте, мы обязательно с вами свяжемся!

Уақыт – өмір

Ибраева Айгуль Шахимовна
 «Бастомар орта мектебі» КММ
с. Бастомар, Мағжан Жұмабаев ауданы, Солтүстік Қазақстан облысы, Қазақстан

Сабақтың тақырыбы: Уақыт – өмір
Бөлім Уақыт – ұлы күш. Абай Құнанбайұлы «Сағаттың

шықылдағы емес ермек»

Ппедагогтың аты –
жөні Ибраева А.Ш.
Күні
Сынып: 7 Қатысушылардың саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың
тақырыбы

Уақыт – өмір

Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу
бағдарламасына
сілтеме)

7.О5. Қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді оқу
7.О5. Қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді
кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілер түрінде ұсыну

Сабақтың мақсаты Мәтін үзінділері арқылы оқиғаның дамуын болжау

Сабақ барысы

Сабақ
кезеңі/
Уақыт

Педагогтың іс-әрекеті Оқушының іс-

әрекеті Ресурстар

Сабақты
ң басы

  1. Сабақтың мақсатымен таныстыру.
  2. Бағалау критерийі: Мәтін үзінділері
    арқылы оқиғаның дамуын болжау
  3. Қызығушылықты ояту үшін
    Келесі сұрақ белгісінің орнына қандай
    сурет болуы мүмкін?

Оқушылар
сабақтың
мақсатымен
танысады

Суреттер бойынша
сұраққа
жауапбереді

Видео
материалы

Сурет

Сабақты
ң ортасы

  1. Сөздік жұмысы
    Берілген сөздердің синонимін табу
    Қайрат – күш, әл, дәрмен
    Қалтықсыз – кіршіксіз
    Игілік – жақсылық, игі іс
    Құн – баға
    Зымырау – ұшады
    Өткінші – уақытша
  2. Мәтінмен жұмыс
    Адамның ең қызықты, тамаша шағы қай
    кезең?
    Мәтіннің аяғын болжаңыз.
    Сен үшін өмір, уақыт деген сөздер
    құнды ма, неліктен?
    Өзіңіз болжаған оқиғаны мәтін
    қорытындысымен салыстырыңыз ,
    ұқсатығы мен айырмашылығын
    табыңыз.
    Өзіңді тексер
    Бағалау
    критериі

Дескрипторлар

Мәтінді
түсініп,
мазмұндайды

Мәтін
ұзінділерін
дамытады
Сұраққа жауап
бере отырып,
оқиғаны
болжайды
Екі мәтін
қорытындысые
салыстырады

  1. Мәтіндегі ақпаратты « Төрт
    сөйлем» тәсілін пайдаланып
    айтыңыздар.
    Пікір.Оқыған мәтін бойынша өз
    пікірінді бір сөйлеммен жаз.

Сөздікке сөздерді
жазады

Мәтінді тыңдайды.
Мәтіннің аяғын
болжайды.Тапсырм
ны орындайды
Мәтіндерді
салыстырады.

Өзін тексереді,
бағалау критерий
арқылы бағалайды.

Тапсырманы
орындайды

Оқулық

Презентац
ия

Слайд

Слайд

Дәлел.Өз пікіріңді бір сөйлеммен
дәлелде.
Мысал.Пікірінді өмірмен
байланыстырып,мысал келтір.
Қорытынды.Тақырып бойынша
қорытынды жаз.

  1. Сөйлемдерді толықтыру жұмыс
    Уақыт бізге емес, біз уақытқа …
    ( тәуелдіміз).
    Уақытты зая ктіру – … … өкініш.(орны
    толмас)
    …. … …, бәріне үлгеруге
    тырысамын. (Мен ерте тұрамын)

Сөйлемдерді
толықтырады,
ойланады

Сабақты
ң соңы

Үй тапсырмасы
Мәтін бойынша жоспар құрап,
мазмұндаңыз.
Бағалау
критерийі

Дескриптор

Мәтін
үзінділері
арқылы
оқиғаның
дамуын
болжайды

–мәтінге
жоспар
құрайды

  • мазмұнын
    айтады

Белгілер әдісі

Рефлексия жасайды

«Белгілер»
әдісі.
Рефлексия
парағы

(Просьба не дублировать сообщения, мы отвечаем в течении 1-3 часов)

Добавить комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *