Ваша заявка принята

В течении 3-12 часов на указанный емаил мы отправим реквизиты для оплаты.
Ожидайте, мы обязательно с вами свяжемся!

Өткізгіштерді жалғау түрлеріне есептер шығару

Казахстан, г. Атырау, п. Геолог

Средняя школа им. К.И.Сатпаева

Учитель физики

Рскалиева Сагира Амангалиевна

Сабақтың мақсаты  :  Өткізгіштерді тізбекке жалғаудың әдістері жөнінде түсінікті жалғастыру, тізбектей және параллель жалғау кезіндегі негізгі физикалық заңдылықтарды оқып , есептер шығаруға үйрену;

Күтілетін нәтиже : ойларын жүйелеуді, үйренген білімін күнделікті өмірмен байланыстыра білуді, өз ойларына немесе пікірлеріне дәлелдеме келтіруді,пікірлерін салыстыра білуді, ұқсастық пен айырмашылықтарын табуды, сандық және эксперимент есептердің шығарылу жолдарын қарастырып, ізденуді, шығармашылық жұмыс жасауды үйренеді. Ғылыми көзқарасы қалыптасады, өз біліміне есеп беріп, өзге топтарды тыңдауды үйренеді, топпен бірге ортақ пікірге келіп отырады, көпшілікте өзін – өзі реттейді.

Оқытуда қолданылатын модульдер: Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер, АКТ, оқыту үшін бағалау, талантты және дарынды қабілетті балаларды оқыту.Жас  ерекшеліктеріне байланысты оқыту. СТОҮ

Оқытуда қолданылатын әдіс- тәсілдер: Диалогта оқыту, сыни ойлау, АКТ, өзара бағалау .Оқушы дәптеріндегі қатені тап. Деңгейлік тапсырмалар .

Барлығын қоса алғанда бағалау: Кретериалды бағалау.Сұрақ –есептердің орындалуы. Эксперименттік тапсырмалар.Мадақтау+ түзету.

Күтілетін нәтиже :

Қысқаша көбейту формулаларын өрнектерді ықшамдайды; көпмүшелерді көбейткіштерге әртүрлі тәсілдермен жіктеуде қолдануды меңгерген;есептеу дағдылары қалыптасқан.Өз бетімен жұмыс істеу қабілеттері дамыған.Оқушылардың математикалық сөйлеу, ойлау қабілеті дамиды, ақпараттық мәдениетінің сауатты қалыптасуына ықпал етіледі..Оқушылар еркін отырып жұмыс жасайды. Бір- біріне көп көңіл бөледі.Мәселені шешуге әрекет жасайды,есептер шығаруға дағдыланады.  Өзгені тыңдай отырып өз білімін толықтырады.Сөздік қоры артады.

Сабақтың жүрісі:

Кезең Мұғалімнің іс -әрекеті           Оқушының іс-әрекеті Оқытуда қолданылатын әдіс -тәсілдер бағалау         Ресурс
ұйымдастыру Тренинг « мультик про электричество» : мұғалім видеокөрініс арқылы оқушылардың назарын сабаққа аударады.

Электр құралдарымен жұмыстанғанда қауіпсіздік ережесін сақтау керектігі естеріне түсіреді.

 

Оқушылар видеокөріністі қарап ,мұғалімнің сұрақтарына жауап беріп сабаққа толықтай көңіл бөледі.

 

 

 

Диалогты оқыту: зерттеушілік әңгіме

СТОҮ

 

Мадақтау :тамаша ,жарайсыңдар

 

 

 

Бағыттаушы парақтар,

видеокөрініс.

Білу ережені еске түсіру мақсатында мұғалім

«Кім жылдам» тапсырмасын ұсынады:

1)Ток күші дегеніміз не?

2)Электр тогы дегеніміз не?

3)Кернеу дегеніміз не?

4)Ток күші қандай шамаларға тәуелді?

5)Кедергі қандай шамаларға тәуелді?

6)Өткізгішті жалғаудың қандай түрлерін білесіңдер ?

 Слайд арқылы берілген сұрақтарға топ мүшелері жауап беруге тырысады.

оқушылар  жауап беріп , ұпай жинақтайды

әр топ өзінің жауап парағына ұпайларын жазып отырады

 

АКТ

СТОҮ

Өзара бағалау

 

Критериалды бағалау

 

Слайд.
Түсіну

Қолдану

Оқу материалының түсінгендігін бақылау мақсатында

1.«Оқушы дәптеріндегі қатені тап»:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.Топтық жұмыс.

«Сәйкестік» сауалнамасы.

 

3. Оқушыларға деңгейлік тапсырмалар берілді :

1)Төрт топқа : амперметр-2 шт , вольтметр-2 шт ,ток көзі ,элетр шамы ,резистор ,реостат ,кілт беріледі. Тізбектегі кедергіні анықтау.

2)Параллель ,тізбектей және аралас жалғауға есептер беріледі.

 

Оқушылар топпен жұмыстана отырып әдістерді, ұғымдарды, заңдарды, қағидаларды, теорияларды есептерді шығаруда  қолданады. Топтың дарынды , талантты оқушылары білімінде олқылығы бар оқушыларға көмек бере отырып топта жұмыс жасайды.

 

Өзара бағалау парақтарына ұпайларын жазады.

А                     Б

 

В

С                     Д

 

 

2.«Сәйкестік» сауалнамасы.

Сәйкестік сауалнамасы үлестірме бетшелер арқылы оқушыларға таратылды ,оқушылар толтырғаннан кейін сағат тілі бағытында бір бірінің тапсырмасын тексереді. Дұрыс жауап тақтада беріледі.

3.Оқушылар құралдар арқылы схема сызып , электр тізбегін жинайды. Өлшеулерін ала отырып , тізбектегі кедергіні анықтайды.

 

Диалог оқыту           Зерттеу жұмыстары     АКТ                   СТОҮ Карточкамен жұмыс    Деңгейлік тапсырмалар Критериалды бағалау

 

Жеке бағалау

Өзара бағалау

 

Компьютер,

слайд ,үлестірме бетшелер.

амперметр-

2 шт , вольтметр-

2 шт ,ток көзі,элетр шамы,резистор ,реостат ,кілт .

Деңгейлік тапсырмалар.

Ой толғаныс

рефлексия

Бағалау

Мұғалім топтың ұпайын жинақтайды және сыныпқа баға береді.

Әр топтың пікірлерін тыңдайды.

 

Үйге тапсырма беру

 

1. «Ашық микрофон» жарияланады:

Оқушылар  өз топтарының жұмысын зерделеп , сараптап , ортақ пікірге келе отырып топтарына бағаларын береді. Түсіндіреді.

2. Әр оқушы өзінің сабақ барысында жасалған жұмысына баға қояды.

 

Зерттеушілік әңгіме

СТОҮ

Бағалау парағы

 

  Бағалау парағы, смайлик.

«Сәйкестік» сауалнамасы

Электр құралдары Схемадағы белгіленуі атауы
1            
2           
3
4      
5      

 

Топ оқушыларының жұмысын бағалау кестесі

«Вольт» тобы

      критерийлер

 

топ

мүшелері

Сұрақтарға жауап беру Теорияны практикамен ұштастыра білуі Идеяларды ұсыну Сызбаны дұрыс сызу Есепті өзі шығару,

көшірмеу

Қатені түсіндіре білу Жолдастық

көмек бере алуы

Жалпы ұпай бағасы
Сариев

Нұрбол

                 
Серікқали Ескендір                  
Аманқосова Айкөркем                  
Насихатова Динара                  
Нұрғалиев

 Нұртай

                 
Каиров

Тасбих

                 
Жұматай

Эльдар

                 
 

Топ бойынша

                 
 

«6-7» – «+» = бес

«4-5» -«+» = төрт

«3-4» -«+» = үш

                 

 

 

«Ом » тобы

      критерийлер

 

топ

мүшелері

Сұрақтарға жауап беру Теорияны практикамен ұштастыра білуі Идеяларды ұсыну Сызбаны дұрыс сызу Есепті өзі шығару,

көшірмеу

Қатені түсіндіре білу Жолдастық көмек бере алуы Жалпы ұпай      бағасы
Төлеген

Алмат

                 
Сұлтанов

 Бауыржан

                 
Жанаев

Сүндет

                 
Рсқалиев

Мақсат

                 
Қадірбек

Аружан

                 
Бекмұханова

Аружан

                 
Жасталапова

Диана

                 
 

Топ бойынша

                 
«6-7» – «+» = бес

«4-5» -«+» = төрт

«3-4» -«+» = үш

                 

 

« Гальвани» тобы

      критерийлер

 

топ

мүшелері

Сұрақтарға жауап беру Теорияны практикамен ұштастыра білуі Идеяларды ұсыну Сызбаны дұрыс сызу Есепті өзі шығару,

көшірмеу

Қатені түсіндіре білу Жолдастық көмек бере алуы Жалпы ұпай                      бағасы
Қазиханов

Аспандияр

                 
Самидолла

Диас

                 
Кенеева

Назым

                 
Базарбай

 Нұршат

                 
Әлібеков Абылайхан                  
Құрманбаев Нұрсұлтан                  
Талантұлы

Нұрәділ

                 
 

Топ бойынша

                 
«6-7» – «+» = бес

«4-5» -«+» = төрт

«3-4» -«+» = үш

                 

 

Топтың жұмысын бағалау :

1.Топ жұмысының қандай жағымды жақтарына назар аудардыңыз?

2.Бірлесе жұмыс жасау тиімді болдыма?

3.Топ жұмысында қандай қиыншылықтар туындады? Топта кездескен қиыншылықтарды қалай жеңуге болады?

4.Топта кімнің жұмысын жоғары бағалар едіңіздер?

Ссылка на материал: https://yadi.sk/d/dFRuw0Kp3DoWsA

(Просьба не дублировать сообщения, мы отвечаем в течении 1-3 часов)

Добавить комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *