Ваша заявка принята

В течении 3-12 часов на указанный емаил мы отправим реквизиты для оплаты.
Ожидайте, мы обязательно с вами свяжемся!

Ондық бөлшектерді салыстыру

Казахстан, г. Атырау, пос. Геолог

Средняя школа им. К.И.Сатпаева

Учитель математики

Нургалиева Жанар Демеубаевна

Сабақтың мақсаты:

Білімділік:    Оқушыларға ондық бөлшектерді салыстыру тәсілдерін үйрету.

Дамытушылық: Оқушылардың тез ойлап,нақты нәтижеге жете білу дағдыларын,сабақ үстіндегі өз еңбегін ұйымдастыра білу қабілеттерін дамыту.

Тәрбиелік: Оқушыларды ұйымшылдыққа,топпен жұмыс істеуге, имандылыққа, ұқыптылыққа, тапқырлыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Білім мен дағды, іскерлікті меңгерту.

Оқыту әдісі: Сөздік әдіс,практикалық әдіс, логикалық әдіс, көрнекілік әдіс, топпен жұмыс, өз бетімен жұмыс істеу әдісі.

Құрал-жабдықтар, көрнекті құралдар: тақырып бойынша презентация, деңгейлік тапсырмалар таблицалар, карточкалар.

Сабақтың жүрісі:

I.Ұйымдастыру кезеңі.

II.Ой қозғау. Сөйлемді аяқта:

1.Бірліктен  де ….

2.Ондық бөлшектің бөлшек ….

3.Ондық бөлшектің оң жағына ….

4.Координаталық сәуледе үлкен ….

5.Ондық жүйеде  жазылғандықтан ….

6.Ондық бөлшектерді ……

III. Ондық   бөлшектерді  салыстыр:

  1. 5,2  мен 6,1                                                             7. 0,03   пен  0,2
  2. 6,83  пен 6,79                                                           8. 19,8   бен  19,08
  3. 25,76  мен 25,78                                                      9. 40,001 мен  40,01
  4. 0,723 пен  0,731                                                    10. 0,5 пен 0,500
  5. 0,861 мен  0,86                                                      11. 0,47 мен 0,5
  6. 0,861 мен  0,86                                                      12. 3,7  мен 3,70

IV.Нүктелерді өсу ретімен жаз.

V.Ғалымдар.(топтық жұмыс)

Жәй бөлшектерді ондық бөлшектерге  айналдырып, кему ретімен жаз.

     3,055        2,6      2,125        1,3       0,8        0,1
       С         Т         Е         В        И         Н

I.ТОП :

II.ТОП:

   9,26     8,016     5,125     4,32     1,4     0,3
     Ә       Л        К      А      Ш      И

III.ТОП:

  9,006    8,036     7,22    3,05     1,6     0,7
     К       Е       П      Л      Е      Р

  1. Деңгейлік тапсырмалар;(оқулықпен жұмыс)

         1-топ                                                      2-топ                                         3-топ

А  №1253   1)  2)                                  А №1253   3)  4)                      А №1253    5)  6)

В  № 1261   1)  2)                                 В № 1261   3)  4)                     В № 1261   5)  6)

С  № 1267   1)  2)  3)                           С № 1267   4)  5)  6)                С № 1267   7)  8)  9)

 №1253 А

1) 45,63 > 43,8  2) 67,837 > 67,25  3) 89,222 < 89,223  4) 61,39 > 61,29  5)83,05 < 84,1  6) 46,997 > 46,897

4563 > 4380       67837 > 67250      89222 < 89223        6139 > 6129        8305 < 8410      46997> 46897

 №1261 В

1) 0,3 < 0,4   2) 0,1 < 0,2    3) 0,75 <0,8   4) 0,5 <0,6   5) 0,25 < 0,9   6) 0,7 > 0,5

 №1267 С

1)  4,09 > 4,08       2) 6,70 < 6,71        3)  9,299 > 9,289    4)  10,83 < 10,92   5)  1,187 > 1,096 

6)  0,628 < 0,629   7) 99,13 > 99,05    8) 5,317 > 5,309     9) 45,8 < 45,90

VII. Логикалық есептер:

1)  Ондық бөлшектің барлық цифрлары бірдей және ол 2,21- ден үлкен, бірақ 2,221 – ден кіші. Бұл қандай сан?
2) 1, 2, 6, 9 цифрларын және үтірді пайдаланып, ең үлкен ондық  бөлшекті, ең кіші  ондық бөлшекті  жаз.
3) Үш  санның қайсысы ең үлкен, қайсысы ең  кіші ? Қос теңсіздік  түрінде жазыңдар:
81,243
0,81243
8,1243
4) болат саптың алдынан санағанда жетінші, артынан санағанда үшінші қатарда тұр. Әр қатарда 2 баладан болса, сапта неше адам бар?

 

VIII.Қорытынды : а) Үйге тапсырма №1254   №1257

б)  Бағалау

 

(Просьба не дублировать сообщения, мы отвечаем в течении 1-3 часов)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *