Ваша заявка принята

В течении 3-12 часов на указанный емаил мы отправим реквизиты для оплаты.
Ожидайте, мы обязательно с вами свяжемся!

Қысқаша көбейту формулалары

Казахстан, г. Атырау, п. Геолог

Средняя школа им. К.И.Сатпаева

Учитель математики

Халелова Ж. Т.

Сабақтың мақсаты  :  Қысқаша көбейту формулаларын ереже түрінде                                                                                                                        тұжырымдап, формула түрінде жаза білу. Көпмүшені көпмүшеге көбейту, көпмүшені көбейткіштерге жіктеу және өрнектерді ықшамдауда формулаларды  қолдана білу дағдысын қалыптастыру;

Оқытуда қолданылатын модульдер: Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер, АКТ, оқыту үшін бағалау, талантты және дарынды қабілетті балаларды оқыту.Жас  ерекшеліктеріне байланысты оқыту. СТОҮ

Оқытуда қолданылатын әдіс- тәсілдер: Диалогта оқыту, сыни ойлау, АКТ, өзара бағалау (деңгейлік тапсырмалар) жуан-жіңішке сұрақтар, топпен жұмыс, сәйкестендіру.

Барлығын қоса алғанда бағалау: Кретериалды бағалау.Сұрақ –есептердің орындалуы.Мадақтау+ түзету.

Негізгі дерек көздері: Оқулық Алгебра 7 сынып авторы:Шыныбеков, интерактивті тақта, слайд, маркерлер, бағалау парағы.

Күтілетін нәтиже :

  • Тақырып бойынша формуланы қолдана алады,
  • есептер шығарудағы дағдыланды,
  • өзгені тыңдай отырып өз білімін толықтырады,
  • натурал және көрсеткіш дәреже қассиетерін қолдана біледі,
  • сөздік қоры артады
  • Қарастырып отырған есептерге талдау жасай біледі,
  • Қорытындылар жасауға, оқу қызметін өздігінен бақылау жасауға дағдыланған.

 

 

 

Сабақтың жүрісі:

Кезең Мұғалімнің іс -әрекеті           Оқушының іс-әрекеті Оқытуда қолданылатын әдіс -тәсілдер бағалау         Ресурс
ұйымдастыру Оқушыларды топқа бөлу.

Оқушылар алдына фишкалар беріледі , әр фишкаға нөмір жазылған.Оқушылар сандар арқылы үш топқа бөлінеді.

Видеокөрініс «топпен жұмыс» ,бұл көрініс арқылы қандай ой қорытар единіз деген сұрақ қояды

 

 

Оқушылар бетшелерді таңдап , сандар арқылы өз топтарына барып отырады.

 

Видеокөрініс арқылы топпен жұмыстың артықшылығын түсіндіреді.

 

 

 

 

 

 

Диалогты оқыту: зерттеушілік әңгіме

СТОҮ

 

Мадақтау :тамаша ,жарайсыңдар

 

 

 

Бағыттаушы парақтар, фишкалар,видеокөрініс.
Білу Тірек негіздерін еске түсіру мақсатында мұғалім  флипчартты толықтыруды ұсынады:

1 топқа. Екі өрнектің қосындысының және айырмасының квадраты…

2 топқа. Екі өрнектің кубтарының  қосындысын және айырмасын көбейткіштерге жіктеу.

3 топқа. Екі өрнектің қосындысының және айырмасының кубы…

 

 Әр топ флипчарттарын толықтырады , тақтада қорғайды.

оқушылар  жауап беріп , ұпай жинақтайды

әр топ өзінің жауап парағына ұпайларын жазып отырады

 

 

АКТ

СТОҮ

Өзара бағалау

 

Критериалды бағалау:maх- 2 ұпай

 

 

Флипчарт, маркерлер,оқулық,бағалау парағы.Слайд.
Түсіну

Қолдану

Оқу материалының түсінгендігін бақылау мақсатында

“Математикалық лото” беріледі. Барлық топқа бірдей 9 есеп беріледі.Дұрыс жауапты тапқан оқушы сәйкес суреттің бөлігін тақтадағы ұяшыққа орналастырады

Толық есептер шығарылғанда тақтада «Мәңгі алау» суреті шығады.

 

“ жылдар сөйлейді ”  , есептер шығару тапсырылады.

8 есептің жауаптарын ұяшықтарға орналастыру арқылы  жеңіс күнін тақтаға жазу.

09.05.1945 саны шығады 

 

 

 

Оқушылар топпен жұмыстана отырып әдістерді, ұғымдарды, заңдарды, қағидаларды, теорияларды есептерді шығаруда  қолданады. Топтың дарынды , талантты оқушылары білімінде олқылығы бар оқушыларға көмек бере отырып топта жұмыс жасайды.

 

Өзара бағалау парақтарына ұпайларын жазады.

 

 

 

Диалог оқыту           Зерттеу жұмыстары     АКТ                   СТОҮ Карточкамен жұмыс    Деңгейлік тапсырмалар Критериалды бағалау

maх- 9 ұпай

 

 

 

 

 

maх- 9 ұпай

Интерактивті

тақта ,

слайдтар.бағалау парағы,

деңгейлік тапсырмалар

“Математикалық лото”

Ой толғаныс

рефлексия

Бағалау

Мұғалім топтың ұпайын жинақтайды және сыныпқа баға береді.

Әр топтың пікірлерін тыңдайды.

 

Үйге тапсырма беру

 

1. Оқушылар  өз топтарының жұмысын зерделеп , сараптап , ортақ пікірге келе отырып топтарынабағаларын береді. Түсіндіреді.

2. Әр ққушы өзінің сабақ барысында жасалған жұмысына баға қояды.

 

Зерттеушілік әңгіме

СТОҮ

Бағалау парағы

Жалпы ұпай және баға

Флипчарт Математикалык лото Жылдар сөйлейді
2 ұпай+

1 ұпай

mах -3 ұпай

9 есеп- 1ұпай

mах- 9 ұпай

8 есеп – 1 ұпай

mах -8 ұпай

Бағалау парағы, смайлик.

Ссылка на материал:  https://yadi.sk/i/mR7Ka-PF3DoiRa

(Просьба не дублировать сообщения, мы отвечаем в течении 1-3 часов)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *